İşletmem neden genelwebreklam.com’da kayıtlı olmalı?

Çağrı Merkezi faaliyetlerimizi geçici bir süre durdurmak zorunda kaldığımız için güncelleme/değişiklik talep ve istekleriniz için bize e-mail adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.


Genel Web Reklam Firma Rehberi’nde Neden Sayfam Olmalı?

  • Google Arama Motorunda bulunurluğunuzu arttırabilirsiniz. Böylece firmanızın fark edilmesini sağlayıp yeni müşteriler kazanabilirsiniz.
  • Firmanıza ait sayfanız, tek sayfalık web siteniz gibi olur ve firma bilgileriniz bu sayfada yayınlanır. Böylece potansiyel müşterilerinizin sizi Google Arama veya Google Haritalar’da bulduğu her anı iyi değerlendirmiş olursunuz.

Peki Genel Web Reklam Firma Rehberi’ne Kayıt Olarak Google Aramalarda Nasıl Öne Çıkacaksınız?

Öncelikle Kısa Kuyruk Anahtar Kelime ile Uzun Kuyruk Anahtar Kelime Arasındaki Farklar nelerdir, gelin beraber inceleyelim.

Yaygın SEO Çalışmaları kısa kuyruk anahtar kelimeler üzerinde durmaktadır. Kısa kuyruk anahtar kelimelerin yüksek arama hacmi ve dolayısıyla daha geniş kitlelere erişimi mümkündür.

Buna karşın uzun kuyruk anahtar kelimelerin benzersiz avantajları mevcuttur. Uzun kuyruk anahtar kelimeler (long tail keywords) 3,4,5 veya daha fazla uzun kelime içeren özel sorgulardır. Açıklayıcıdır, konu hakkında daha ayrıntılı bilgi verir. Dolayısıyla daha dar bir kitleye hitap ederken, ürün veya hizmeti satın almaya daha yakın insanlara ulaşmanız mümkündür. Uzun anahtar kelimeler için daha az rekabet söz konusudur. Bu durum, yüzlerce web sitesi ile rekabet etmenizin zorunlu olmadığı anlamına gelmektedir. Uzun kuyruk anahtar kelimeler kullandığınızda arama motoru botları firmanız ile ilgili içeriğinizi doğru hedef kitleye önermektedir.

Rekabetin yoğun olduğu çoğu pazarda büyük ve köklü firmalar arama sonuçlarına hakim olmaktadır. Bu büyük ve köklü web sitelerinin arasından üst sıralara çıkmak oldukça zordur fakat bu, firmanızın ürün veya hizmetlerinin tanıtımını yapıp satış ile sonuçlandıramayacağınız anlamına gelmemektedir. Doğru anahtar kelimeler ve doğru Long Tail Seo ve Bölgesel (Yerel) Seo Stratejisi ile sizler de pazardan pay alabilirsiniz. Bunun sonucunda KOBİ’ler uzun kuyruk anahtar kelime kullanarak, çok düşük bütçelerle sektörde lider konumunda olan markalar ile rekabet ederek arama sonuçlarında öne çıkabilirler.

Çoğu araştırma da göstermektedir ki arama motorlarında yapılan aramaların neredeyse %70’i birçok kelimenin kullanıldığı cümlelerden oluşmaktadır. Arama Motorlarına uzun arama sorguları yazan potansiyel müşteriler, sizin sunduğunuz ürün veya hizmetler ile daha fazla ilgilenir ve satın almaya daha yakındırlar.

Sonuç olarak; uzun kuyruk anahtar kelimeler ile faydasız trafik ile gereksiz gürültüyü azaltabilir ve sunduğunuz ürün veya hizmetler ile ilgili en nitelikli hedef kitleye ulaşabilirsiniz.